VALORANT CHAMPİONS HEYECANI İSTANBUL’DA DEVAM EDİYOR! 🐈︎

Ana Sayfa / Haberler / VALORANT CHAMPİONS HEYECANI İSTANBUL’DA DEVAM EDİYOR! 🐈︎

Güncel  •  0 Yorum  •  14.09.2022 • İlk şampiyonu Red Bull sporcusu Mehmet Yağız “cNed” İpek’in yer aldığı Acend takımı olan dünyanın en önemli Espor etkinliklerinden Valorant Champions Tour heyecanı İstanbul’da devam ediyor. Red Bull’un espor alanında desteklediği DRX takımı, organizasyonun çeyrek finalinde FunPlus Phoenix’i yenerek bir üst tura yükseldi. Volkswagen Arena’da düzenlenen şampiyonada DRX takımı rakiplerini geçerek 18 Eylül’deki büyük finalde kupa kaldırmayı hedefliyor.

   

   

  Espor dünyasının en önemli etkinliklerinden olan Valorant Champions Tour, İstanbul’da tüm hızıyla devam ediyor. Volkswagen Arena’da 9 Eylül günü başlayan organizasyonda dünyanın farklı yerlerinden gelen en iyi 16 takım, Valorant dünya şampiyonu olmak için mücadele ediyor. Red Bull’un espor alanında desteklediği DRX takımı da Türkiye’de kupa kaldırmak için rakipleriyle karşılaşıyor.

  Kıyasıya bir rekabetin yaşandığı grup mücadelelerinin ardından DRX, FunPlus Phoenix, Leviatan, LOUD, OpTic Gaming, Team Liquid, XSET ve Fnatic takımları bir üst tura çıktı. Red Bull’un desteklediği DRX, FunPlus Phoenix’le oynadığı karşılaşmayı kazanarak bir üst tura yükseldi. Ardından LOUD karşısında mağlup olan DRX’in artık çıkacağı tüm eşleşmeleri kazanması şart.

  Red Bull sporcusu cNed dünya tarihine geçti

  Anlık canlı izleyici sayılarının milyonu geçtiği, dünya çapında ilgi çeken Valorant’ın ilk dünya şampiyonası geçtiğimiz sene Almanya’da düzenlenmişti. Başkent Berlin’de organize edilen Valorant Dünya Şampiyonası’nı Red Bull sporcusu Mehmet Yağız ‘‘cNed’’ İpek’in yer aldığı Acend takımı kazanmıştı. Finalde Gambit Esports’u 3-2 mağlup eden Acend takımında yer alan cNed, bu başarısıyla Valorant tarihinin ilk dünya şampiyonu unvanını elde etmişti.

   

   

   

   

   

   

SON HABERLER


YORUMLAR ( 0 )

Habere ilk yorum yapan sen ol
Yorum yapmak için Üye ol ya da Giriş Yap