LEAGUE OF LEGENDS YENİ ŞAMPİYON RENATA GLASC

Ana Sayfa / Haberler / LEAGUE OF LEGENDS YENİ ŞAMPİYON RENATA GLASC

Güncel  •  0 Yorum  •  21.02.2022 • RENATA GLASC

  Manipülasyon ustası. Kontrol delisi. Patroniçe.

   

   

   

   

   
   
   
  “Düşman olmamıza gerek yok. Önce bir teklifimi dinle.”
   
  ~ RENATA GLASC

   

  League of Legends Renata Glasc yetenekleri ve özellikleri


  Kimya Baronesi, Renata Glasc League of Legends'a gelen 159. şampiyon ve 12.4 Yaması'yla Vadi'deki yerini alacak. Destek şampiyonu olarak Vadi'ye katılacak Renata Glasc, son derece marifetli ve özverili Zaun'lu simyacıların olduğu bir aileden geliyor. Öngörüsü ve iş zekâsı sayesinde yaşadığı şehirde önemli bir kişi haline gelen Renata Glasc, sahip olduğu hırs ve gelişmiş teknoloji mirasıyla Zaun'un sınırlarının ötesine geçmeye kararlı.

   

  Hikayesi;

  Hayat, Renata Glasc'ın yüzüne her zaman gülmedi.

  Ebeveynleri muhteşem simyacılardı ve şifa sanatlarına yönelik yeniliklere odaklanmışlardı. Kendilerini işlerine ve Zaun'da içinde bulundukları topluluğa adamışlardı. İhtiyacı olan kimseden, maddi durumu olmayan hastalardan bile ilgiyi ve tedaviyi esirgemiyorlardı. Renata yatağa aç girmeye alışkın büyüdü. Ebeveynlerinin ideolojisine karşı küskündü fakat içinde bulunduğu durumu değiştirecek gücü de yoktu. Piltover'ın Güneş Kapısı kanalından uzaklara yelken açan gemilerin, o gemilerden birinin dümeninde hayatına yeni bir yön vermenin ve dünyanın zenginliklerine ulaşmanın hayalini kuruyordu.

  Aile işine yardımcı olabilecek kadar büyüdüğünde, Renata'nın simyaya yatkın olmadığı ortadaydı. Yine de kâr sağlamaya yönelik bazı fikirleri vardı. Renata ilk satış konuşmasında ebeveynlerini, daha zengin Zaun'luları tedavi etmeye başlamaya ikna etti. Böylece diğer hastalardan bütçelerinden ayırabildikleri kadar ücret istemeleri yeterli olacaktı. Hastalar Glasc'ların maharetlerini övdükçe, yaptıkları hayır işleri kısa süre içinde Renata'nın zenginler için belirlediği ücretler sayesinde karşılanmaya başladı.

  Glasc ailesi sefa içinde yaşamaktansa kazandığı parayı en ağır hastaların ömrünü uzatacak son derece rafine bir kimyasal geliştirmeye harcadı. Ne yaparlarsa yapsınlar, kimyasal formülün hastaları aklı kolayca çelinen veya aşırı saldırgan kişilere dönüştürmesi gibi istenmeyen yan etkilerinden kurtulamıyorlardı. Fakat denemeye ve ürünlerini geliştirmeye devam ediyorlardı. Ailesinin onun sayesinde kazandığı parayı kullanma şeklinden hiç hoşlanmayan Renata'ysa, formülün olduğu haliyle kullanışlı olup olmayacağını merak ediyordu.

  Glasc ailesinin araştırmalarıyla ilgili söylentiler, Zaun'daki tıbbi eksikliklerden para kazanan Piltover'ın seçkin hane liderlerinin de kulağına gitmişti. Kârlarını riske atmak istemediklerinden, bir grup fedaiye bu işin icabına bakması için para yedirdiler. Renata, anne babasının çığlıklarına uyandı. Evleri onlar içindeyken cayır cayır yanıyordu. Ebeveynlerini kurtarmaya çalışsa da başarısız oldu ve bu sırada kolunu kaybetti.

  Yangından geriye sadece soyadı ve birkaç parça araştırma dokümanı kalmıştı. Renata, ebeveynlerinin yaptığı karşılıksız fedakârlık hatasına düşmemeye yemin etti. Kendisine kalan kıt mirasla daha büyük ve şimdiye kadar sahip olamadığı şeyleri ona verebilecek bir şey inşa etmek istiyordu. Onu paraya ve güce kavuşturacak, kontrol sahibi yapacak bir şey kuracaktı. İmparatorluk gibi.

  Yıllar içinde küçük çapta birden fazla başarılı işletmenin arkasındaki deha oldu ve şehirdeki nahoş fakat etki sahibi kişilerle ilişki kurdu. İnsanlara iş, borç ve hasta çocukları için ilaç veriyordu fakat bunların hiçbiri karşılıksız değildi. Karşılığını parayla veremediklerinde sadakatlerini istiyordu.

  Renata, kısa sürede dehanın Zaun'daki en nadir ve kâr getiren mal olduğunu keşfetti ve mucitliğe yatkınlığı olan yoksul gençlere yönelik yatırım planı yapmaya başladı. Gençlerden çalışabilecekleri bir alan ve aileleri için istikrarlı bir hayat sağlamanın karşılığında ömür boyu onun için çalışmalarını istiyordu. Durumu en kötü olanlar bu teklife hayır diyemiyordu. Renata, yeni ve eşsiz ürün tasarımlarının yanı sıra ailesinin mirası olan kimyasal formül için de farklı kullanım alanlarına erişmişti. Kâr oranları fırladı. Sonra, ileride sayıları giderek artacak yüksek teknoloji kimyasal ürün tesislerinden ilki olan Glasc Sanayicilik'i kurdu.

  Glasc Sanayicilik kısa süre içinde kimyasal çıkarma tesislerinden, dans salonlarına ve rafinerilere uzanarak tüm Zaun'a yayıldı. Bu esnada, bu alanlarda tekel konumundaki bazı baronları da kızdırdı. Fakat Renata, tek tek hepsini onunla birlikte çalışmaya ikna etti. Böylece Renata, kısa süre içinde kimya baronu oldu. Kendi nakit akışını sekteye uğratmak istemeyen kimse ona kafa tutmaya cesaret edemiyordu. Glasc Sanayicilik giderek büyürken Renata gölgeler içinde kalmaya devam etti, sıradaki hamlesi için en doğru anı bekliyordu.

  Kimyasal bir kaza, Zaun sokaklarını zehirli bir dumanla doldurup şehri yıllardır görülmemiş cinsten kötü bir hale getirdiğinde beklediği an da gelmiş oldu. Zehirli bulutların çökmesiyle Glasc Sanayicilik şehirdeki herkese temel soluk alma maskeleri ve yedek hava filtresi sağlamaya başladı... hem de ücretsiz olarak. Artık Zaun'daki herkes Renata Glasc'ı ve onun ne kadar iyi biri olduğunu biliyordu. Zaun'un sadakatini kazanmıştı.

  Bonkörlüğü Piltover'da bile konuşulur olmuştu. Esnaf, ilk kez Renata'nın şık ve aşırı rafine kimyasal tasarımlarını dikkate almaya başladı ve kısa süre içinde raflarını onun ürünleriyle doldurdu.

  Artık modayı takip eden Piltover'lıların hepsinde en az bir tane Glasc Sanayicilik ürünü bulunuyordu ve içlerinden en zengin olanlar özel galalarda ve opera salonlarında Renata'yla yan yana oturabilmek için birbirini yiyordu. Fakat Renata'nın planı hiçbir zaman Zaun'un kimya baronu veya Piltover'ın sevilen ticaret ortağı olmak değildi.

  Çocukluğunda sık sık hayalini kurduğu, Piltover'ın finansal güç kaynağı Güneş Kapısı'nı kontrol altına almak istiyordu. Çünkü Güneş Kapısı'nı kontrol edenler ticaret akışını kontrol eder ve ticareti kontrol eden dünyayı kontrol eder. Piltover ve Zaun'da satılan tüm Glasc ürünlerinde, ebeveynlerinin gizli kimyasal formülünden bir tutam mevcut. Bu bir tutam, yan etkileri ve diğer her şeyiyle ürünün kullanıcısını etkilemek üzere onun komutunu bekliyor. Herkesin Renata Glasc için çalışmaya başlaması artık an meselesi.

   

   

  "İster yanımda ister karşımda çalış, fark etmez. Herkes sonunda benim tarafıma geçer."
   
  ~ RENATA GLASC

   

  Renata Glasc Yetenek Tanıtımı;


  Pasif - Nüfuz


  Renata Glasc'ın normal saldırıları rakipleri işaretler ve ilave hasar verir. Renata'nın takım arkadaşlarının verdiği hasar işareti tüketerek fazladan hasar verir.

   

  Q - Tokalaşma


  Renata Glasc robot kolundan bir atış yaparak isabet alan ilk rakibi sabitler. Yeteneği yeniden kullanıp rakibi hedef yöne savurarak isabet alan rakiplere hasar verir ve savrulan hedef şampiyonsa onları sersemletir.

   

  W - Kurtarma Paketi


  Renata Glasc bir takım arkadaşına veya kendisine zamanla artan saldırı hızı ve rakiplere doğru ilerlerken hareket hızı kazandırır. Takım arkadaşı bir rakip şampiyonu alt ederse güçlendirme süresi sıfırlanır. Takım arkadaşı Kurtarma Paketi etkinken katledilirse canı tamamen dolar ama 3 saniye içinde yeniden tükenecek şekilde yanmaya başlar. Takım arkadaşı canı tükenmeden önce bir şampiyonu alt ederek yanma etkisini durdurabilir.

  E - Avantaj Programı


  Renata Glasc üstünden geçtiği takım arkadaşlarına kalkan kazandıran, rakiplere hasar veren ve onları yavaşlatan kimyasal roketler gönderir. Ayrıca roketler etkilerini kullanım halinde Renata'nın etrafına ve azami menzile ulaşıp patladıklarında kendi çevrelerine de uygular.

  R - Usulsüz Devralma


  Renata Glasc rakiplerin delirerek saldırı hızı kazanmalarına ve etraflarındaki tüm hedeflere normal saldırı yapmalarına yol açan kimyasal bulutları gönderir. Delirtme etkisi altındaki rakipler sırayla kendi takım arkadaşlarına, tarafsız birimlere, Renata Glasc'ın takımına ve son olarak Renata Glasc'a saldırmaya öncelik verir.

   

   


YORUMLAR ( 0 )

Habere ilk yorum yapan sen ol
Yorum yapmak için Üye ol ya da Giriş Yap